Jak kocha Vata? Jaka jest w związku?

Kreatywna i spontaniczna w życiu, kreatywna i spontaniczna w miłości. Vata nie pozwoli partnerowi się nudzić i sama również od niego oczekuje inwencji i nieszablonowego działania. Im dalej od rutyny, tym lepiej. Imprezy, częste podróże, jadanie co tydzień w innej restauracji, nowi ludzie, spontaniczne plany na ostatnią chwilę to żywioł Vaty. Takie chwile są dla niej esencją życia. Właśnie wtedy Vata rozkwita.

Vata rozgląda się za partnerem, który przejawia podobne cechy. Kiedy poczuje motyle w brzuchu, jest podekscytowana, radosna i gotowa do lotu w stronę przygody. Jednak gdy te uczucia przygasną, Vata zaczyna szukać nowych bodźców. Jej serce szybko się zapala, ale i szybko gaśnie.

Vaty to istoty, które dziś mogą się rozstać, by jutro znów się pogodzić. Są towarzyskie i potrzebują bliskości innych. Jednak bez partnera lub towarzystwa nowych znajomych czują się niekompletne. Vata nie potrafi być singlem. Szybko musi wypełnić przestrzeń wokół siebie czy to nowymi ludźmi, czy partnerem.

Czy to oznacza, że Vata nie ma szansy na udany i szczęśliwy związek?

Nie do końca.

Vata, jak większość chciałaby tworzyć udany związek, ale jej natura kojarzona z wiatrem, wolnością, mobilnością i przestrzenią utrudnia jej zaangażowanie. Mobilnej, niezorganizowanej, zapominalskiej, nierzadko roztrzepanej Vacie potrzeba pewnych ram funkcjonowania. Dlatego powinna się związać z partnerem, który pomoże jej utrzymać stopy na ziemi i wprowadzi w życie stabilność. Takim kimś może być osoba z elementem Pitty. Solidne fundamenty dla udanej relacji może również zapewnić jej przytulność, jaką oferuje Kapha.

A zatem ujarzmiona przez partnera z większą dozą Pitty lub Kaphy Vata ma realne szanse na równowagę i spokój w udanej relacji.