Uziemienie Kaphy

Kaphie niestraszna przeprawa przez trudny teren. Spacer po kamienistej plaży, przechadzka po parkowych ścieżkach lub leśnymi duktami usłanymi igliwiem i patyczkami, które spadły z drzew ożywią jej skłonną do stagnacji naturę. Bo Kapha niespecjalnie lubi się ruszać.

Jak zasiądzie, tak mogłaby siedzieć i jeść. Jeść i siedzieć. Mogłaby tak zalegać na kanapie, w fotelu, na hamaku. To jej ulubiona forma spędzania czasu. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, iż ta czynność (bezczynność?) jeszcze bardziej dociąża jej wodno-ziemistą naturę, która jest już wystarczająco uziemiona.

Dlatego im więcej ruchu, tym więcej wigoru. Chodzenie po zróżnicowanych powierzchniach wzmocni krążenie i pobudzi Kaphę do życia, a połączone z głębokim oddychaniem dotleni ją dodatkowo i wzmocni doświadczenie kontaktu z naturą i własnym ciałem.

Jeśli Kapha zrezygnuje ze swojego ulubionego zajęcia i trochę się porusza, szybko odnotuje napływ endorfin i poczuje się znacznie lepiej.

Chodzenie boso doenergetyzuje skłonną do stagnacji naturę Kaphy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych w celu umieszczenia komentarza na blogu. W każdej chwili mogę wycofać zgodę. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych zawarte są w Polityce Prywatności.